stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTEROM OSSNYTTIGBILDERSPEIDERENDEBATTENGLISH
31.10.11 Fikk omvisning på Tredalen
29.10.11 Oppfordrer speiderne til å bruke Facebook
29.10.11 Topp åpning på Toppledersamlingen
26.10.11 Planlegger den femte vandreleiren på Dovre
25.10.11 Siste frist for å melde seg på emnekurs
21.10.11 Hør speidersanger på radioen!
21.10.11 Radiokommunikasjon og bursdagsfeiring
20.10.11 Støtt TV-aksjonen!
19.10.11 Se speiderspesialene i Superkviss
17.10.11 Kom på tredjeplass
12.10.11 Tilbake til vikingtiden
11.10.11 Søker frivillige til kretsstyret
07.10.11 Fredspris til Liberias president
07.10.11 Ellevill speideruke på Superkviss
05.10.11 Nå kan du melde deg på Roverway 2012!
03.10.11 Det nærmer seg JOTA/JOTI
03.10.11 Feiret 100 år med fakkeltog
Speiderboka var blant fem nominerte til ”Årets fjellbok”, og fikk tredjeplassen.

Kom på tredjeplass

Publisert: 17.10.2011 kl. 13:26 - sist oppdatert: 17.10.2011 kl. 13:26

Speiderboka kom på en fin tredjeplass, da ”Årets fjellbok” ble kåret i helgen. Speiderboka er et must for alle jenter og gutter med oppdagelses- og mestringstrang, mener juryen.

Speiderboka ble kåret til tredje beste fjellbok i år. Det ble avgjort på Fjellitteraturfestivalen på Finse i helgen. Morten Stensland Løwe og Johan Hval er redaktører av Speiderboka, som er utgitt av Norges speiderforbund og Tun forlag. I juryens begrunnelse står det:

– Speiderboka er et must for alle jenter og gutter med oppdagelses- og mestringstrang. Boka viser deg alle friluftslivets røvertriks på en pedagogisk og estetisk overbevisende måte. En skjønner fort hvorfor det er ekstra artig å være på tur med en speider etter å ha lest speiderboka, sier juryen.

Speiderboka var blant fem nominerte bøker til ”Årets fjellbok”, og en jury på fem personer hadde en krevende jobb å velge ut hvilken som skulle få førsteplassen. Eivind Eidslotts bok ”Fjellbarna” ble den heldige vinneren, mens andreplassen gikk til Marius Nergård Pettersen for boka ”Lomsdals-Visten, det gjemte landets villmark”. De andre nominerte bøkene var ”Baffin Babes” og ”Toppturer i Troms”. Fjellitteraturfestivalen ble arrangert av Den Norske Turistforening og Fri Flyt.
|
Tekst: Ragnhild LangelandFoto: Ragnhild Langeland
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no