stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTEROM OSSNYTTIGBILDERSPEIDERENDEBATTENGLISH
25.02.11 Vi jubilerer
25.02.11 Stinkende speidere og frossen sjokade
25.02.11 - For en gjeng
24.02.11 Speiderne er på plass
23.02.11 Feiringen er i gang!
18.02.11 - På Roverløft får du det du trenger!
17.02.11 Se Speideraksjonssnutten her!
16.02.11 Tur til ski-VM i vinterferien?
14.02.11 Tenkedagsbudskapet 2011
11.02.11 Ledig vikariat som informasjonskonsulent / redaktør
08.02.11 Møt Liberias president med Anne og Ronny
08.02.11 Er dere ravnens nye hjem?
08.02.11 Mohawk - historien om et forlis
03.02.11 Eiendomsstyre oppnevnt
02.02.11 10 ledige plasser i Camp Flag
Lars Flateby, Harald Edvardsen og Erik Bodahl-Johansen på befaring på Tredalen i helga. Astrid Giskegjerde var ikke tilstede da bildet ble tatt.

Eiendomsstyre oppnevnt

Publisert: 03.02.2011 kl. 16:47 - sist oppdatert: 04.02.2011 kl. 10:34

På Speiderstyrets møte i helga ble et eiendomsstyre oppnevnt. Det skal ha ansvar for utvikling og drift av forbundets nasjonale eiendommer.

Det nye eiendomsstyret består av Erik Bodahl-Johansen, Harald Edvardsen, Astrid Giskegjerde og Lars Flateby.

Eiendomsstyrets mandat er å finne potensiale for videreutvikling av Tredalen og Solstølen. De skal utarbeide budsjett, etablere et frivillig driftsmiljø og etablere en driftsmodell for de to eiendommene. I tillegg skal styret være med å etablere et hensiktsmessig bookingsystem for stedene og avtalefeste forventninger til bruk, utleie og økonomi. Mandatet er basert på vedtak fra Speidertinget i fjor høst.

Speiderstyret hadde i helgen befaring på Tredalen sammen med deler av eiendomsstyret.
- Jeg synes at det skal bli spennende å se eiendomsstyrets første utkast til plan over muligheter for utvikling på Tredalen og Solstølen, som kommer i løpet av våren, sier speidersjef Solveig Schytz.

Det nyoppnevnte eiendomsstyret er allerede i gang med arbeidet.


|
Tekst: Nina Therese BlixFoto: Karen Johanne Strømstad
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no