stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTEROM OSSNYTTIGBILDERSPEIDERENDEBATTENGLISH
29.01.10 Engasjert rover?
28.01.10 Bli inspirator!
27.01.10 Samarbeid med Stormberg på plass
25.01.10 Speidere over hele verden mobiliserer
25.01.10 Norges speiderforbund gir 100 000 kroner til speidernes hjelpearbeid på Haiti
21.01.10 Hordaland krins søker ny daglig leder
15.01.10 Nytt førstehjelpskurs - fort deg å melde deg på!
14.01.10 Alltid beredt!
14.01.10 Tips til å komme seg ut
11.01.10 WSJ 2011: Journalist, prest eller psykolog?
04.01.10 Vakkert, vilt og trygt på fjellederkurs i februar
Steinar J. Olsen er glad i friluftsliv og er mye ute.

Samarbeid med Stormberg på plass

Publisert: 27.01.2010 kl. 08:04 - sist oppdatert: 27.01.2010 kl. 16:46

Norges speiderforbund har inngått en samarbeidsavtale med turtøyprodusenten Stormberg. Det betyr rabatt for speiderne, speidertilbud, turtips på nett, med mer.

Gründer og daglig leder i Stormberg, Steinar J. Olsen, holdt foredrag på kretsleder- og korpssjef-samling i fjor. Da kom praten i gang om at Norges speiderforbund og Stormberg har mange fellesnevnere.
- Stormberg arbeider etter en konkret rettesnor som sier at vi skal tjene penger, men på en måte som er bra både for samfunnet og våre ansatte. Vi skal vise aktivt samfunnsengasjement, innenfor natur, miljø og klima, sosialt ansvar, etisk handel, lederskap og friluftslivsopplæring, for å nevne noe. Det er mange felles verdier med Norges speiderforbund, sier Olsen.

Medlemsrabatt på turtøy

Alle medlemmer i Norges speiderforbund får med samarbeidsavtalen 10 prosent rabatt på ordinære varer og 10 prosent tilleggsrabatt på tilbudsvarer i Stormbergs nettbutikk. Det vil bli spesielle speidertilbud på stormberg.no og ”Ukens turtips” fra speiderne vil legges ut samme sted. Stormberg vil også sponse med produkter på enkelte arrangementer og etter hvert etablere utstyrsdepoter ute hos speidergrupper som trenger utstyr eller klær til utlån. Samarbeidet er viktig på flere måter, mener Steinar J. Olsen i Stormberg.

- Vi får nærmere kontakt med speiderne. Mange er allerede kunder, men nå får vi tettere dialog. Stormberg får i tillegg støtte en organisasjon som gjør viktig samfunnsarbeid, med fokus på miljø og klima og friluftsliv.

Mer om samarbeidsavtalen og medlemsfordelene dine.

Steinar J. Olsen er en ivrig blogger. Se dette og mer her. 


|
Tekst: Nina Therese BlixFoto: Stormberg
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no