stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTEROM OSSNYTTIGBILDERSPEIDERENDEBATTENGLISH
28.01.08 Nytt liv i OSSG
25.01.08 Gode miljøtips
25.01.08 Muligheter for pengestøtte og ungdomsstillinger
22.01.08 Oslostudent og speider?
18.01.08 Æreskniven til Ski-speiderledere
15.01.08 Mulighet: Rotary Youth Leadership Award
15.01.08 Speidere på åpningsfest
15.01.08 Vannlekkasje i speiderhus
11.01.08 Åpent i all slags vær
09.01.08 Leter etter speiderhus
09.01.08 Speidergutt reddet president
07.01.08 Frivillighetsprisen til Ås-speiderne
03.01.08 Søk om støtte
02.01.08 Hjemmelagde nisser
02.01.08 Tar miljøansvar
Fullt hus på Trampen speiderhytte første søndag i januar, da Ås-speiderne ble tildelt Ås kommunes Frivillighetspris for 2007. Tone Eng flankert av gruppeleder for Ås-speiderne Knut Mæhlum (t.h.) og troppsassistent Håvard Svennevik.

Frivillighetsprisen til Ås-speiderne

Publisert: 07.01.2008 kl. 10:29 - sist oppdatert: 07.01.2008 kl. 10:29

Ås-speiderne er tildelt Ås kommunes Frivillighetspris for 2007.

Overrekkelsen av prisen ble gjennomført på Trampen speiderhytte, samtidig med at speiderne i 1. Ås speidergruppe arrangerte Bålfest for å markere åpningen av Trampens 25. serveringssesong og at Ås-speidingen i år fyller 85 år.

Det var leder for Frivillighetssentralen i Ås, Tone Eng, som overrakte Frivillighetsprisen for 2007.
- Ås-lederne gjør en flott jobb for og med ungene; gruppeleder Knut Mæhlum, troppsassistent Håvard Svennevik og andre har brukt all sin fritid som drivkrefter i mange år. Ledere, speidere og foreldre har lagt ned en formidabel dugnadsinnsats for å få Trampen speiderhytte og Frydenhaug speiderhus rustet opp til den standard de har i dag. Speiderne i Ås gjør en innsats på forskjellig vis i lokalmiljøet, og det som kanskje merkes aller best er at de holder Trampen i Kroerløypa åpen for servering hver eneste søndag fra nyttår og ut mars. Det gir mange en ekstra motivasjon for å ta søndagstur, leste Tone Eng opp fra begrunnelsen.

Det ble også fremhevet at bålplassen på Trampen er blitt et treffsted, at mange oppnår trivsel og økt livskvalitet gjennom speidernes virksomhet. Kroerløypa uten Trampen ville ikke vært det samme. 1. Ås speidergruppe har også en rolle i menigheten gjennom at de arrangerer Lysmesse og at de blant annet har hatt friluftsgudstjeneste på Trampen i samarbeid med prost Knut Lein.

Det var gruppeleder/troppsleder Knut Mæhlum og troppsassistent Håvard Svennevik som mottok prisen på 5000 kroner på vegne av Ås-speiderne.

|
Tekst: Nina Therese BlixFoto: Bjørn Leivestad
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no