Aktivitetspåmeldingen til årets Lederløft er nå åpen.
Publisert: 08.08.2012 kl. 14:49 - sist oppdatert: 08.08.2012 kl. 15:00
Årets Lederløft nærmer seg, og fristen for å melde seg på arrangementet er førstkommende fredag den 10. august. Meld deg på i dag, og bli med på et sosialt og inspirerende Lederløft!
Mange speiderledere har allerede bestemt seg for å være med på årets Lederløft, men fortsatt er det mulighet å melde seg på. I år foregår Lederløft på Madla i Stavanger, og her vil deltakerne få være med på et variert og inspirerende program.
Programmet i øktene legges opp etter speidermetoden, så her blir det stor variasjon i temaer og aktiviteter. Kanskje frister et kurs i kano, førerpatruljen på 1-2-3 eller elektronikk-byggesett? Eller hva med å lære mer om hvordan du kan få en god lagånd i gruppen eller flere engasjerte foreldre? I tillegg blir det blant annet flere seileøkter med sjøspeiderne fra området, førstehånds informasjon om landsleiren Stavanger 2013, samt mulighet til å bli kjent med justeringene i treningsprogrammet og grunntreningen, speidingen i Malawi og revisjonen av speiderloven. Under arrangementer kan du se en oversikt over de bekreftede øktene. Aktivitetspåmeldingen er nå åpen, og du kan gå inn på min.speiding.no for å melde deg på de forskjellige øktene. Fristen for å registrere hvilke aktiviteter du vil være med på er mandag 13. august.

Emnekurs kano er en av de mange øktene du kan delta på årets Lederløft.
Foredragsholder som overraskelse
Det blir også flere foredrag, og en ekstern foredragsholder vil besøke Lederløft. Hvem dette er, blir en overraskelse på arrangementet, men det er en spennende person som blant annet skal snakke om medmenneskelighet. I løpet av helgen blir det også leirbål, kveldsunderholdning og festmiddag, og ikke minst blir det hyggelig speidersamvær og du får du møte andre ledere fra hele landet.
Påmeldingsfristen er allerede førstkommende fredag 10. august. Melder du deg på etter fristen er gått ut, kan vi ikke garantere deltakelse på arrangementet. Veiledere til arrangementet På egne bein får være med på kveldsunderholdningen på fredag og på fellesøkten på lørdag formiddag, og er meldt på Lederløft gjennom På egne bein.

På Lederløft blir det foredrag om flere aktuelle tema.
Har du planer om å fly fra Gardermoen, men har ennå ikke kjøpt billett? Fredrikstad krets var raskt ute med å bestille reise med buss og fly for sine ledere til årets Lederløft. Kretsen har nå noen ledige flybilletter som de ikke får brukt selv, og dessuten ledige seter i bussen fra Fredrikstad til/fra Gardermoen. Ta kontakt med kretsleder Svein Otto Aure på e-post so@bsaure.no eller telefon 909 89 102 hvis du ønsker å benytte deg av disse reisemulighetene.