Tiur fra 1. Fjøsanger ble de stolte vinnerne av NM i Speiding 2005. Bak fra venstre ser du Ass Marcus Edwards (13) og Peff Louise Pettersen (16). Forran fra venstre: Rune Gunnar Torsdvik (13), Tobias Mohn Werner (13), Petter Kristensen (13).
Fjøsnissene vant NM!
Publisert: 09.10.2005 kl. 17:43 - sist oppdatert: 12.10.2005 kl. 15:48
Da prosjektleder Sigbjørn Kleiveland sa at navnet på vinnerpatruljen var Tiur, hørte man gledeshyl fra publikumet. Tiur fra 1. Fjøsanger vant Norgesmesterskapet i Speiding 2005!
Med de knall røde nisseluene hoppet patruljen opp på scenen for å motta vandrepokalen. Da vi snakket med NM-vinnerne var de veldig opprømte, og kunne nesten ikke tro at de hadde vunnet. Patruljen - Det var tilfredstillende at vi slo Skougum i år, fordi de slo oss i fjor med 2 1/2 poeng. Nå fikk revansje, forteller peffen - Og så var det fint vær i dag. Selvom teltet falt ned i natt, deler patruljen - Vi hadde lagt oss rett nede ved sjøen, der det blåser mest. Det var bra at det ikke var NM i teltoppset-ting!
|