stemningsbilde
FORSIDENYHETERARRANGEMENTEROM OSSNYTTIGBILDERSPEIDERENDEBATTENGLISH

Bli med på spennende tokt! (22.05.13)

I helgen dro speidere i 17. Oslo Kampianerne på seiltokt med Havbraatt. Høres dette...

Speiderne feirer 17. mai over hele landet (14.05.13)

Speiderne er en viktig del av 17. mai-feiringen mange steder rundt om i landet. Speiderne har...

Varmet opp til landsleiren med patruljehaik (13.05.13)

På landsleiren i sommer skal alle speiderne ut på patruljehaik. To patruljer fra Hinna og...

Snart kommer Aftertur! (08.05.13)

Snart kommer Speider-sport med sommerkolleksjonen «Aftertur», og i helgen arbeidet...

Skal du delta på NM i speiding? (08.05.13)

Mange patruljer har gjennomført kretsbannerkonkurranser og er klar for NM i speiding 7.-9....

Nye haikerutiner (06.05.13)

På landsleiren skal deltakerne dra på patruljehaik. I den forbindelse er haikerutinene i...

Bli vertsfamilie for en speider fra et annet land (06.05.13)

Er du interessert i andre lands kulturer og språk? I august kommer flere spente...

I kommunikasjonsnettverket lærer du blant annet å ta gode bilder.

Vi søker etter unge kommunikasjonsspirer

Publisert: 04.07.2012 kl. 08:00 - sist oppdatert: 05.07.2012 kl. 12:52

Er du mellom 16 og 20 år, og liker å ta bilder, skrive eller lage film? Da er kommunikasjonsnettverket noe for deg!

De siste to årene har 13 speidere lært om kommunikasjons- og informasjonsarbeid i Norges speiderforbund og fått erfaringer de sent vil glemme. Til høsten starter vi opp med et nytt kommunikasjonsnettverk, og nå søker vi etter nye deltakere.

Liker du å ta bilder eller skrive? Vil du lære mer om hvordan du skal uttale deg i media? Eller ønsker du å lage film om speiding og speidere? Hvis du i tillegg er mellom 16 og 20 år, så er det nettopp deg vi er på jakt etter! I kommunikasjonsnettverket får du bred erfaring innen kommunikasjons- og informasjonsarbeid. Samtidig får du spesialisere deg og lære mer om det du liker best å gjøre, enten det er å skrive, ta bilder, filme eller være talsperson.

Som medlem i kommunikasjonsnettverket lærer du mye forskjellig innen informasjon og kommunikasjon. I tillegg er det veldig sosialt, og du får mange nye venner. (Foto: Alexander Vestrum)

Toårig kommunikasjonskurs

Kommunikasjonsnettverket er et toårig kommunikasjonskurs der du er med på flere samlinger og får praktiske øvelser på ulike arrangement. En mentor vil følge deg opp i løpet av de to årene og gi deg råd og tips innen kommunikasjon. I tillegg er det veldig sosialt å være med i kommunikasjonsnettverket. Her møter du speidere på din egen alder som liker å holde med på det samme som deg, og sjansen er stor for at du vil få mange nye venner.

Synes du dette høres interessant ut? Skriv en søknad der du forteller om deg selv og hvorfor du vil være med i kommunikasjonsnettverket, og send den inn til ragnhild.langeland@speiding.no innen 31. august. Send også en arbeidsprøve som viser noe du har skrevet, bilder du har tatt, en film du har laget, eller lignende arbeider. Du kan lese mer om erfaringene de tidligere medlemmene i kommunikasjonsnettverket har fått i Speideren #2 2012.

Vi søker også etter mentorer til kommunikasjonsnettverket som har kunnskap om kommunikasjonsfaget, og som liker å veilede og lære bort kunnskapen sin. Vi trenger mentorer som er gode på enten tekst, foto, film eller har annen kommunikasjonsfaglig bakgrunn. Send inn en søknad til ragnhild.langeland@speiding.no innen 31. august.

Mentorer med kunnskap og erfaring innen kommunikasjon vil veilede deg i løpet av de to kursårene. (Foto: Alexander Vestrum)

|
Tekst: Ragnhild LangelandFoto: Even Ødegård
Søk i speiding.no
Googlesøk i speiding.no
Speidermuseet
Norsk Speidermuseum gjør speiderhistorien levende.
Forbundsmerket
På våre ressurssider om profilprogrammet kan du laste ned forbundsmerket, maler for brevark, presentasjoner og lese mer om bruk av farger og fonter.
Samarbeidspartnere
Norges speiderforbund | Besøksadresse: St. Olavs gate 25, 0166 Oslo | Postadresse: Postboks 6910 St. Olavs plass, 0130 Oslo | 22 99 22 30 | nsf@speiding.no